Kız Olarak Doğdu Diye Babası Asitle Saldırıp, Bu Hale Getirdi

Henüz 2 yaşındayken, sadece kız olarak dünyaya geldi diye babası tarafından vahşice saldırıya uğrayan Hintli genç kadın, şimdi şiddete uğramış diğer kadınları bir çatı altında toplayıp, hayata adapte eden, bundan gurur duyan, kendisini dünyanın en mutlu kadını ilan eden ve bir moda tutkunu.

02.01.2019 15:50
Kız Olarak Doğdu Diye Babası Asitle Saldırıp, Bu Hale Getirdi

İki aylıkken gözü dönmüş babası tarafından vahşice öldürülmeye çalışılan Anmol Rodrigous, şimdilerde fiziksel ve duygusal acılarını yenmekle kalmadı, aynı zamanda onun gibi birçok kadına ilham kaynağı oldu. Hindistan'ın Mumbai şehrinde yaşayan Anmol, kendisini dünyanın en mutlu kızı ilan eden bir moda tutkunu.

Kız Olarak Doğdu Diye Babası Asitle Saldırıp, Bu Hale Getirdi

Küçük yaşta babası tarafından asit saldırısına maruz kalan Anmol: ''Bu halde olmamın nedeni dünyaya sadece kız olarak gelmem. Babam tarafından saldırıya uğradığımda iki aylıktım. Ben komşularımız sayesinde hayattayım, çünkü beni seven annem, babamın saldırısından kurtulamadı.

Kız Olarak Doğdu Diye Babası Asitle Saldırıp, Bu Hale Getirdi

Beş yıl boyunca hastanede, doktorların gözetimi altında tutuldum. Yaralarım bir dereceye kadar iyileştiğinde yetimhaneye yerleştirildim ve burada eğitim aldım. Yanık bir yüzle büyümek korkunçtu. Kimse benden nefret etmese de ilk gördüklerinde korkuyorlar. Ancak birçok arkadaşım var. Artık hayatımı olduğu gibi yaşamayı seviyorum. Bir zamanlar farklı olduğumu hissetmemiştim. Tek gözüm olduğu için ya da buruşuk bir cilde sahip olduğum için kendimi hiç değerli görmemiştim. Ama zamanla kendimi kabul ettim ve bu bana hayata devam etmem için umut ve güven verdi.''

Kız Olarak Doğdu Diye Babası Asitle Saldırıp, Bu Hale Getirdi

Üniversiteyi iki yıl önce bitiren Anmol, onun gibi kadınlara yönelik iş olanakları sağlamak için kadın liderler ve politikacılarla temasa geçti. Bir vakıf kuran ve kadınlara rehberlik yapan genç kadın, kadınları rehabilite etmeyi ve tekrar hayata kazandırmayı amaçlıyor.

Kız Olarak Doğdu Diye Babası Asitle Saldırıp, Bu Hale Getirdi

Aynı zamanda moda tutkunu olması nedeniyle modellik de yapan Anmol, asit saldırısına uğrayan kadınlara seslenerek, ''bizim merhamete değil, desteğe ihtiyacımız var. Asit yüzümüzü değiştirebilir ama ruhumuz aynı. Kendimizi kabul etmeliyiz. Yüzünüzdeki peçeleri çıkarın ve özgüvenle yürüyün'' diyor.

Yorumlar (30)
KİYMET BALKAYA:Allah ona olunce Kat Kat fazlasini gostersin
ELİF ELİFFF:????????????????????????????????????sözün bittiği yerdeyim şuan boğazıma düğümlendi hersey allah kahretsin taş etsin öyle canileri
ELİF YAZİLİTAS:?????????????????????????????????? sözün bittiği yerdeyim boğazıma düğümlendi hersey allah kahretsin taş etsin öyle canileri
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 03 Ağustos 2020 Pazartesi 17:23:44